Concursuri — 28 Mai 2012
Concurs de desen  ” ECO BIOS-COVASNA ”

Concursul de desen “ECO BIOS’” (se adreseaza elevilor din clasele I-IV)
Concursul se adreseaza copiilor din clasele I-IV si consta in realizarea unor desene ce pot avea urmatoarele teme :
- elemente naturale / peisaje din zona in care locuiti ;
- protejarea mediului inconjurator ;
- traditi si obiceiuri ale oamenilor din zona Covasna ;

Lucrarile pot fi prezentate incepand cu data de 01-06-2012 pana pe 15-06-2012 .
Premierea se va face de catre conducerea scolii cu ocazia serbarii de incheiere de an . Vor fi acordate patru premii , unul pentru fiecare clasa .

Recomandari :
Lucrarile de desen , avand inscriptionate numele/prenumele/clasa/scoala , este de preferat a fi realizate in cadrul orelor de desen din scoala , stranse de catre invatator si predate reprezentantului nostru . Am dori sa fie lucrari individuale care sa reprezinte personalitatea si cunostintele elevului .

.Rezultate :

Au trimis lucrari desenate :

CLASA a-I-a / Scoala Avram Iancu Covasna
Bunghez Sebastian cls a-I-a A
Sorescu Alexia cls a-I-a A
Costea Marian cls a-I-a A
Cara Sebastian cls a-I-a A
Lazar Radu cls a-I-a A
Ghitu Tudor cls a-I-a A
Ghitu Teodora cls a-I-a A
Vrancean Catalina cls a-I-a A
Procopiuc Raluca cls a-I-a A
Serban Mihai cls a-I-a A
Stefan Alexandra Cristina cls a-I-a A
Preda Larisa cls a-I-a A
Biro Henrietta cls a-I-a A
Stefan Tudor cls a-I-a A
Luka Andreea cls a-I-a A
Tronar Denisa cls a-I-a A
Furtuna Adrian cls a-I-a A

CLASA a-II-a / Scoala Avram Iancu Covasna
Manea Darius cls a-II-a A
Lazar Andrei cls a-II-a A
Cotici Rares Ionut cls a-II-a A
Becsek cls a-II-a A
Urzica Simona Andreea cls a-II-a A
Alexandra Blaga cls a-II-a A
Costa Cristian cls a-II-a A
Muntean Mihaela cls a-II-a A
Pall Claudiu cls a-II-a A
Cimpoi Giore cls a-II-a A
Postolachi Cristina cls a-II-a A
Pascaru Diana Daniela cls a-II-a A
Oană Alina cls a-II-a A
Papuc Horea cls a-II-a
Sandulea Tudor cls a-II-a A
Reghina Lucian cls a-II-a A
Stefan Catalin cls a-II-a A
Lazar Daliana cls a-II-a A

CLASA a-III-a / Scoala Avram Iancu Covasna
Bunghez Emilian cls a-III-a A
Muscalu Darius cls a-III-a A
Moldoveanu Larisa cls a-III-a A
Vlaicu Mihnea Flaviu cls a-III-a A
Caita Mihai Cristian cls a-III-a A
Popica Elena Maria cls a-III-a A
Șulea Jasmine cls a-III-a A
Furtuna Cantemir Ionut cls a-III-a A
Lupascu Ana-Maria cls a-III-a A
Cojan Elena Alexandra cls a-III-a A
Brasoveanu Costin cls a-III-a B
Rusu Andreea cls a-III-a B
Stefan Sebastian Ovidiu cls a-III-a B
Cojanu Tudor cls a-III-a B
Lazar Tudor cls a III-a B
Porumboi Florina cls a-III-a B
Bucur Petruta Alexandra cls a-III-a B
Stanciu Antonie cls a-III-a B
Iakabos Bradut cls a-III-a B

CLASA a-IV-a / Scoala Avram Iancu Covasna
Poteica Razvan cls a-IV-a
Bohatel Ioana cls a-IV-a A
Porumboi Laurentiu cls a-IV-a A
Baetelu Catalin cls a-IV-a A
Serban Romulus Petrut cls a-IV-a
Muntean Valer cls a-IV-a A
Costea Georgian cls a-IV-a A
Coman Oana cls a-IV-a A
Furtuna Radu cls a-IV-a A
Porumboi Andreea cls a-IV-a A
Papuc Bogdan cls a-IV-a A
Posoiu Stefania cls a-IV-a A
Bularca Costin cls a-IV-a
Dragomir Denisa cls a-IV-a A
Urzica Ciprian cls a-IV-a
Manea Vlad cls a-IV-a
Secelean Aurel cls a-IV-a A

Related Articles

Share

About Author

admin

(1) Reader Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>